Historie od roku 2001

Pěvecký sbor CANTICUM OSTRAVA má široké spektrum působnosti na poli sborového umění, orchestrálních aktivit a také experimentálních soudobých projektů.

V současnosti zasahuje významně do kulturního dění města Ostravy a potvrzuje, že dokáže  progresivně působit a motivovat nejen  mladou generaci ke kvalitní, moderní, soudobé, ale taky stylově prováděné staré hudbě. Dokážeme proložit romantismem i lidovou písní.

Architekturu stylových kompozic vystaví vždy  umělecký vedoucí a sbormistr Jurij Galatenko tak, aby se co nejvíce přiblížil dobovým stylům. Autenticky uchopí danou skladbu tak, že ji  předloží  stylově a emočně laděnou a jistě zasáhne citlivou strunu posluchačova vnímání.

V roce svého vzniku 2001 začínalo CANTICUM ve větších uměleckých a určitě odvážných projektech v Ostravě zejména ve spojitosti s NDM, NODO a Ostravských dnech soudobé hudby.(https://www.ndm.cz/cz/stranka/184-canticum-ostrava.html)

Canticum Ostrava
Canticum ostrava

Současnost

Od roku 2015 Canticum Ostrava a jeho ženská složka pod vedením Jurije Galatenka (https://www.ndm.cz/cz/osoba/327-galatenko-jurij.html) Se představila na mezinárodních festivalech a soutěžích v Řecku a Itálii.

V současné době se nadále podílíme   na významných hudebních projektech, jako např. MHF Leoše Janáčka, Ostravské dny nové hudby (http://www.newmusicostrava.cz/cz/ostravske-dny/), Hudební současnost, NODO  ( http://www.newmusicostrava.cz/cz/ostravske-dny/ ) také se stále účastníme   soutěží a festivalů sborového umění na půdě domácí i zahraniční.

Canticum Ostrava se podílí na hudebních projektech, jako např. MHF Leoše Janáčka, Ostravské dny nové hudby, Hudební současnost, NODO

Canticum Ostrava se podílí na hudebních projektech, soutěžích a festivalech domácích i zahraničních v těchto oblastech.

Jurij Galatenko – sbormistr

Jurij Galatenko vystudoval obor sbormistrovství na Kyjevské konzervatoři a následně obor operní a symfonické dirigování na Národní hudební akademii Ukrajiny. Od roku 2000 je hlavním sbormistrem operního souboru Národního divadla moravskoslezského. Své bohaté profesní zkušeností zúročil na mnoha festivalech a soutěžích nejen u nás, ale také v zahraničí. V letech 2003 – 2018 byl sbormistrem Pěveckého sdružení ostravských učitelek, se kterým dosáhl mnoha hudebních ocenění českých – Litomyšl, Jihlava i na mezinárodních soutěžích a festivalech – Maďarsko, Německo, Polsko, Itálie, Řecko aj.

Jurij Galatenko Canticum

Přidejte se k nám

Rády zpíváte, dáváte přednost sborovému umění před sólovou dráhou, chcete se účastnit uměleckých projektů, pěveckých soutěží a poznávat atraktivní místa u nás i v zahraničí?

    Kontrolní otázka (odpovězte číslem):

    Sbor ostrava